سئو چیست و چگونه به بهینه‎سازی سایت کمک می‎کند؟

 در ماركتينگ

سئو یا بهینه‎سازی وب‎سایت نام بامسمایی است که به فعالیت بالا نشاندن نام سایت در جستجوهای گوگل اطلاق می‌شود. در واقع سئو رگ خواب رتبه‏‌بندی گوگل در نمایش نتایج جستجوها را می‎شناسد و از این طریق با ترفندهایی وب‏سایت را برای گوگل معتبر و قابل شناسایی می‎سازد.

«SEO مخفف سه کلمه‌ی ‎انگلیسی Search Engine Optimization است و در میان بازاریابان ایرانی به بهینه‎سازی وب‎سایت معروف است.»

یکی از تکنیک‎های سئو برای معتبر ساختن سایت، استفاده از لینک‎هاست. گوگل برای لینک‌ها اعتبار زیادی قائل است و به وب‎سایت‎هایی که مطالبشان به صفحه‏‌های دیگر اینترنتی لینک می‎شود را معتبرتر می‎داند. به عبارت دیگر وب‌‎سایت شما تا جایی امکان عزیز شدن در چشمان گوگل را دارد که سایت شما با وب‎سایت‎های دیگر بده و بستان لینکی داشته باشد.

 سئو چطور سایت شما را صدرنشین جستجوهای گوگل می‎کند؟

سئو چیستتولید محتوای جذاب،‌ همان جادویی است که کاربران را ترغیب می‎کند تا به نیابت از شما برای سایتتان لینک بسازند و با این لینک‎ها به سایت شما ارجاع بدهند. اگر می‎خواهید به عنوان یک سئوکار به خوبی در نقشتان فرو روید باید یاد بگیرد تا چطور محتوایی تولید کنید که پیوندپذیر باشند و هر روز از میانه‏‌های سطورشان لینک تازه‎ای جوانه بزند.

محتوای کاربردی از جمله انواع محتوایی است که به دلیل لینک‌پذیر بودن، طرفداران زیادی پیدا می‏‌کند،‌ مدام در شبکه‏‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‎شود و بنابر همین دلایل در صدر فهرست نمایش گوگل قرار می‎گیرد.

سئو و سه گام اساسی بهینه‎سازی سایت؛

سئو چیست

«برای سئوی بهتر مطالب سایتتان در گام اول می‎توانید از تولید محتوای خواندنی و دیدنی شروع کنید که کاربردی هستند،‌ حرف دل مردم را می‎زنند و از عباراتی که زیاد جستجو می‎شوند، سرشار شده‏‌اند.»

سئو یا بهینه‎سازی سایت همان تمرین‎های دیجیتالی است که به آن‌ها نیاز دارید تا مطالب وب‎سایت شما از عبارات قابل جستجو پر شود و کار موتورهای جستجوی گوگل را برای شناسایی وب‏سایت شما ساده کنند.

برخی سئو را به فرآیند کنترل کیفیت مطالب سایت تشبیه می‎کنند، کنترل کیفیتی که از طریق تجزیه و تحلیل محتوای تولید شده ارزش و اعتبار این مطالب را از نقطه نظر موتورهای جستجوی گوگل وارسی می‎کند و احتمال بازدید مطالب را بالا می‎برد.

«در گام دوم برای سئوی بهتر مطالب، لازم است تا‌ امکان لینک‌دهی و اشتراک‎گذاری محتوا را هر چه بیشتر برای مخاطب ساده کنید.»‌

وقتی از سئو صحبت می‎کنیم نباید فکر کنیم که بهینه‎سازی سایت طلسمی است که جز معدودی متخصص از آن سر در نمی‎آورند، مدعیانی هستند که در پاسخ به این سؤال که سئو چیست؟‌ ساعت‏‌ها برایتان صحبت می‎کنند بدون آنکه مطلب دندانگیری در مورد فواید سئو دستگیرتان شود. اما نباید فراموش کرد که سئو همان هنر تولید محتوایی است که از سر جذابیت یا کاربرد به دل مخاطب بنشیند و خوانده یا دیده شود.

 «در گام سوم برای سئوی بهتر مطالب هیچ وقت از تولید محتوا غافل نشوید و مخاطبتان را بی‎محتوا نگذارید.»

سئو چطور برای لینک‎سازی به شما کمک می‎کند؟‌

سئو چیستدر سئو لینک‎ها از اهمیت بسزایی برخوردار هستند و بازدیدهای زیادی نیز می‎توانند برای وب‎سایت شما به ارمغان بیاورند، اما در مقوله‎ی لینک‎سازی هم نباید کمیت را به جای کیفیت نشاند و با امید بازدید بیشتر از هر لینکی بی‎خود و بی‎جهت استفاده کرد.

در این شرایط است که قدر و قیمت تولید محتوای فاخر ثابت می‎شود، سایت‎های پربازدید هیچ‎وقت به مطالب بی سر و ته لینک نمی‎دهند، پس اگر می‎خواهید در گردونه‏‌ی رقابت سئو بر سر لینک‌سازی از سایر رقبایتان عقب نمانید باید در همان وهله‏‌ی اول برنامه‌‏ای برای تولید محتوای جذاب و خواندنی بچینید تا از این طریق مواد خام جذابی برای لینک‎دهی در اختیار اینترنت و کاربران فعالش قرار دهید.

سئو چه جایگاه در فعالیت‎های شرکت تبلیغاتی ویراورنا دارد؟‌

سئو چیستاگر مطمئن نیسیتد که تولید محتوا را باید از کجا شروع کنید، اگر هنوز مخاطب هدفتان را برای بهینه‎سازی وب‎سایت مجموعه شناسایی نکرده‎اید، اگر با کلیدواژه‎های پر جستجوی کسب و کارتان آشنا نیستید،‌ احتمالا به یک جلسه‎ی همفکری با کارشناسان سئو و بازاریابی دیجیتال شرکت تبلیغاتی ویراورنا نیازمند هستید.

با ویراورنا تماس بگیرید تا برایتان از صفر تا صد تولید محتوای سئو شده در کنار بهینه‎سازی مطالب گذشته‎ی سایتتان سخن بگوییم و از طریق تبلیغات کلیکی،‌ حسابی سرتان را با کلیک‎های مشتریان خریدار شلوغ کنیم و ترافیک سایت فروشگاهتان را بالا ببریم.

منبع وب‏سایت redevolution.com ؛‌

پست های توصیه شده
نمایش 3 دیدگاه
    ترک بک ها

    یک نظر بدهید

    نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

    اینفلوئنسر مارکتینگسئو و بهینه‎سازی سایت