موسیقی تبلیغاتی و ۵ آهنگ همیشه ماندگار

 در تبلیغات

“نمونه کار های ساخت موسیقی تبلیغاتی شرکت ویرا ورنا”

موسیقی تبلیغاتی همانقدر شنیدنی است که موسیقی متن فیلم‌ها و همانطور که تماشای فیلم سینمایی بدون حضور موسیقی لطفی ندارد،‌ دل بستن به برندی خاص نیز بدون ساخت موسیقی تبلیغاتی شنیدنی، توفیقی پیدا نخواهد کرد. در ادامه با ویراورنا همراه باشید تا چند مورد از نمونه‎های موفق موسیقی تبلیغاتی را بشناسیم و بشنویم.

نزدیک به 100 سال است که موسیقی با عالم تبلیغات عجین شده است و نوای به یادماندنی کمپین‎های بازاریابی کسب و کارها شده است،‌ تاریخ تبلیغات را که ورق بزنیم باید تا شب کریسمس سال 1926 میلادی عقب برویم تا به اولین موسیقی ساخته شده برای کالایی خاص در تبلیغی قدیمی برسیم، تبلیغ رادیویی غلات صبحانه یا سریال Wheaties؛‌

 

در تمام سال‎هایی که از ساخت اولین موسیقی تبلیغاتی شناخته شده در دنیای تبلیغات می‎گذرد،‌ همواره موسیقی بخشی جدایی ناپذیر از تبلیغات بوده است و در رادیو،‌ تلویزیون و اینترنت، موسیقی برند حکم زبان گویای کسب و کارهای مختلف را داشته است. البته در طول این سال‌ها روند ساخت موسیقی تبلیغاتی گرفتار تکرار و خسته‎کنندگی نشده است و به لطف خلاقیت آژانس‌های تبلیغاتی که ساخت موسیقی برند را بر عهده داشته‎اند، تازه‌تر و شنیدنی‌تر شده است.

در روزگار ما تولید موسیقی تبلیغاتی برای معرفی کسب و کارهای خرد و کلان،‌ دو راه مشخص را در پیش گرفته است و یا موسیقی جدیدی است که بر مبنای شکل و شمایل خواستنی برند، ساخته و پرداخته می‎شود و یا آهنگی زمزمه کردنی است که با خوش سلیقگی از میان پلی لیست‌های محبوب انتخاب شده است تا هر کجا آن یگانه آهنگ خاص شنیده می‌شود،‌ آهنگ تبلیغاتی باشد که نام و نشان تجاری کسب و کاری خاص را می‎نوازد و بر روی صحنه فریاد می‎زند.

در ادامه این مطلب با نمونه‎هایی موفق از موسیقی تبلیغاتی بیشتر آشنا می‌شویم؛‌

موسیقی تبلیغاتی خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز،‌ راسپودی به رنگ آبی؛‌

خطوط هوایی یونایتد برای آنکه نشان دهند صندلی هواپیماهای این خط هوایی حسابی جا برای نشستن و آرمیدن دارند با تک تیر ساخت موسیقی‌های تبلیغاتی برای خود،‌ چند نشان را زدند و هم یک ارکستر سمفونیک کامل را داخل کابین هواپیما جا دادند و هم خاطره‎ی از یاد نرفتنیِ اجرایی کلاسیک را برای مخاطبان و مشتریانشان زنده کردند.

موسیقی تبلیغاتی

موسیقی تبلیغاتی

موسیقی تبلیغاتی NFL Play 60 و خواستنی که همچنان توانستن است!

تجربه موفق استفاده از آهنگ شنیده نشده در ساخت موسیقی تبلیغاتی NFL Play 60 ثابت کرده است که برای شنیده شدن آهنگ تبلیغاتی ساخته شده لازم نیست تا حتما دست به دامان آهنگی محبوب و پرطرفدار شویم و اگر در این راه سلیقه و حوصله به خرج دهیم، یک آهنگ انگیزشی زیبا می‎تواند شنیدنی‎ترین نوا را برای موسیقی برند کسب و کار ما باشد.

موسیقی تبلیغاتی کیندل آمازون و حسرت خواندن کتابی تازه؛‌

آهنگ Fly Me Away دقیقا همان آهنگ تبلیغاتی است که جان می‎دهد تا وقتی در آرامش خانه نشسته‎اید،‌ هوس خواندن کتابی تازه را به جانتان بیندازد. کتابی که هیچ بعید نیست برای خواندنش از کتابخانه‏‌ی غنی کیندل آمازون خود کمک بگیرید.

موسیقی تبلیغاتیموسیقی تبلیغاتی سونی،‌ ضربان شنیدنی ریتم؛‌

احتمالا فقط شرکت سونی می‎تواند آهنگ تبلیغاتی بسازد که تماشای حرکت آهسته‎ی بالا و پایین پریدن توپ‌های رنگی در خیابان‎های خالی را در چشم بینندگان جذاب و دیدنی کند. آهنگ «تپش» José Gonzalez بر روی تیزر تبلیغاتی کمپانی سونی آنچنان خوش نشسته است که فرقی نمی‌کند مشتری سونی باشی یا علاقه‎مند موسیقی؛ در هر صورت از دیدنش سیر نمی‎شوی!

موسیقی تبلیغاتی آیپاد، شادمانی در جشن بیکران اپل؛

نمی‎شود در مورد نقش موسیقی تبلیغاتی در شنیده شدن برند سخن گفت و یادی از تبلیغ به یاد ماندنی آیپاد اپل در زمان استیو جابز فقید نکرد، تبلیغی که تصاویر ضد نور رقصانش آنقدر سرخوشانه بالا و پایین می‎پرند که حتی اگر آهنگ تبلیغاتی نیز نداشتند باز هم تبلیغی جذاب از کار در می‎آمدند. بعد از ساخت تیزر تبلیغاتی آیپاد چنان نام آیپاد با آهنگ Are You Gonna Be My Girl عجین شد که خیلی‎ها از این آهنگ به عنوان موسیقی برند آیپاد یاد می‎کنند. در واقع به لطف این تبلیغ گروه سازنده‎ی این آهنگ یا همان  Jet Band چنان مشهور شدند که در دنیای موسیقی تعبیر تازه‎ای به نام تأثیر اپل در به شهرت رساندن خوانندگان گمنام شکل گرفت.

موسیقی تبلیغاتیبه بخش نمونه کارها در سایت ویراورنا سری بزنید تا با برخی از کارهای این آژانس تبلیغاتی در زمینه موسیقی تبلیغاتی و موسیقی برند بیشتر آشنا شوید.

منبع وب‎سایت contently.com

پست های توصیه شده
نمایش 1 دیدگاه
    ترک بک ها

    یک نظر بدهید

    نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

    ساخت انیمیشن تبلیغاتی