چگونه لگو، امپراطوری خود را با چیدن آجرهای کوچک ساخت

 در تبلیغات

تاریخچه لگو

در این داستان موفقیت آمیز، ما خواهان به اشتراک گذاشتن بیوگرافی آقای اوله کریستیانسن و سرگذشت برند لگو هستیم،

لگو یک شرکت اسباب بازی بزرگ دانمارکی است که او تاسیس کرد. اوله کرک مخترع  این مجموعه ساخت و ساز در جهان بود. از خواندن یک داستان در مورد اختراعات، آزمایش ها و شکست ها، و پیشرفت های درخشان، لذت ببرید.

لگو یکی از معروف ترین مارک های دنیای اسباب بازی هاست. این برند حتی معروفتر از عروسک هاسبرو(Hasbro) و باربی (Barbie) است. اما تعداد کمی از آنها می دانند که شرکت دانمارکی، تاریخچه خود را به عنوان تولید کننده محصولات چوب آغاز کرد. و اولین اسباب بازی LEGO به طور کامل از چوب ساخته شده است.

با این حال، این شرکت به اندازه ای قادر به رشد شد، که بسیاری از شرکت های تقلبی امروز از مجموعه ساخته های آن کپی می کنند. همانطور که سات گودین یک بار گفت: “اگر محصولات شما تکرار شود، این بدان معنی است که شما چیزی واقعا عالی انجام داده اید.”

دوران کودکی: همه ی این دوران با اسباب بازی چوبی سپری شد.

تاریخ لگو به سال 1932 باز می گردد زمانی که اوله کرک کریستیانسن ( 7 آوریل 1891 تا 11 مارس 1958) شرکت دانمارکی را برای تولید کالاها برای استفاده روزانه تاسیس کرد. اوله کرک در روستای فیلسکوف، بین سندر امم و جوتلند مرکزی دانمارک متولد شد. او در خانواده ای دارای 10 فرزند بزرگ شد.

محصولات اوله کرک از چوب ساخته شده است و در زمان بحران مالی جهانی که تقاضای نردبان و تخته اتو به شدت کاهش یافته بود این محصولات باعث راهی برای درآمدزایی شد.

اوله کرک مجبور شد تا یک راه جدید پیدا کند تا کسب و کار خود را نجات دهد. و او با تولید اسباب بازی های چوبی راه حل را یافت، زیرا تقاضا برای آنها ، حتی در دوران سخت اقتصادی ، همچنان ادامه داشت . دستیار اصلی اوله کرک پسر او بود، گودتفرد کرک کریستیانسن، که در سن 12 سالگی با پدرش کار می کرد.

پس از راه اندازی یک تولیدی اسباب بازی، کریستیانسن شروع به جستجو برای نام شرکت خود کرد. او به همه کارکنان کارخانه دستور داد که یک نام برای آینده شرکت، ارائه دهند.

ایده های بسیاری وجود داشت، اما در نهایت، او نامی که خودش پیداکرده بود را انتخاب کرد – کلمه لگو، به معنی “خوب بازی کردن” است. چند سال بعد، اوله کرک متوجه شد که عبارت لگو، در لاتین به معنی “من،باهمدیگر،قرار می دهم” است. بدیهی است، آگاهی از این واقعیت تاثیر جدی بر تاریخ آینده این شرکت داشت.

وقتی آنها شروع به کار کردند، فقط 7 کارمند در LEGO کار می کردند؛ آنها همه نجارهای مشتاق بودند که از ایجاد چیزهای جدید لذت می بردند ومراقب کیفیت محصولات بودند. اوله کرک کریستیانسن شعار شخصی خود را به دست آورد: “سروکار داشتن با چیزی که دوستش داری” و یا “تنها بهترین است که ارزش دارد”. که پسرش گوتفرد کرک کریستیانسن بر روی یک علامت نوشت و روی دیوار بالای محل کار کارکنان نصب کرد.

تا سال 1936، این شرکت دارای مجموعه ای از 42 نوع اسباب بازی مختلف بود. این ها ارزان ترین لذت بودند، (مجموعه سازنده لگو در حال حاضر بسیار گران است). با این حال، این شرکت همچنان در تولید نه تنها اسباب بازیها،  بلکه سایر محصولات چوبی نیز مشغول به فعالیت است.

در دهه 1940 تغییرات زیادی روی تاریخ شرکت تاثیر گذاشت. اول اینکه، تنها کارخانه و تنها انبار لگو، در آتش سوخت.

اما بلافاصله کارخانه رامرمت کردند، پس از آن مشخص شد که لگو فقط با اسباب بازی ها مقابله خواهد کرد. همچنین تعداد کارگران افزایش یافت و در طول سال ها و در سال 1943 به 40 نفر رسید. در نهایت، یک سال بعد، در سال 1944، اوله کرک کریستانسن رسما این شرکت را ثبت نام کرد و آن را “LegetOjsfabrikken LEGO Billund A / S” نامید.

در سال 1947، اوله کرک و گودتفرد، نمونه ای از قطعه های ساختمانی  قفل شونده را توسط صنعت کیدی تولید کردند. این سازه ها در انگلیس توسط آقای هیلاری هری ، یک روانشناس کودک، توسعه یافته و ثبت شده اند.

 

لگو به تدریج شروع به ساخت محصولات پلاستیکی، جدا از محصولات چوبی کرد. بنابراین، در سال 1947، خانواده کریستانسن، بزرگترین دستگاه قالب گیری در دانمارک را خریداری کرد، که به آنها امکان تولید انبوه این اسباب بازی ها را داد. لازم به ذکر است که ماشین تولید ریخته گری به قیمت 30000 کرون محلی هزینه شد، که در آن زمان پول بسیاری بود، با توجه به اینکه اسباب بازی های گران قیمت در آن روز 36 کرون بود.

در اواخر دهه 40، این شرکت بیش از 200 مدل مختلف اسباب بازی های پلاستیکی و چوبی داشت. اما لگو هنوز هم شرکتی است که امروزه هم برای مجموعه های منحصر به فرد آن شناخته شده است. در سال 1958، پس از مرگ پدر، پسر سوم اوله کریک، گودتفرد کرک کریستیانسن، با اختراع آجر مدرن، شرکت آجر مدرن را به ارث برده است. آجر مدرن لگو در ساعت 1:58 بعد از ظهر، در تاریخ 28 ژانویه 1958 دارای حق انحصاری شد.

این یک سیستم کاملا جدید بود که اجازه می داد اتصال آجرهای پلاستیکی بسیار قوی تر باشد. به هر حال، این آجرها از همان سال هنوز هم با آجر های مدرن همسان است. در سال جاری شرکت لگو تصمیم به فروش تمام محصولات “غیر آجری” لگو تحت نام تجاری BILOfix کرد.

آینده ای جدید از برند لگو

در فوریه 04، 1960،بخشی از کارخانه LEGO که اسباب بازی های چوبی تولید می کرد، توسط رعد و برق سوخت.این آتش سوزی دوم بود که در کارخانه لگو اتفاق افتاد.

سریعا تصمیم گرفتند که تولید اسباب بازی های چوبی را اصلاح کنند، و تنها بر اسباب بازی های پلاستیکی متمرکز شوند.

در آن زمان، لگو بیش از 50 نوع از مجموعه های مختلف را در بسیاری از کشورها در سراسر جهان فروخته بود. در سال 1962 لگو شرکت هواپیمایی خود را در بیلوند، دانمارک باز کرد و مجموعه های ساخت و ساز لگو شروع به واردات تولیدات خود به ایالات متحده کردند.

بدون شک دسترسی به این بازار برای شرکت دانمارکی که به دنبال افزایش فروش اسباب بازی های خود در جهان بود، یک رویداد بسیار مهم و سودآور بود.

دو سال بعد LEGO شروع به جمع آوری دستورالعمل های مختلط به مجموعه های ساخت و ساز خود کرد که یک گام کوچک در مورد نحوه ساخت یک مدل نشان داده شده بر روی بسته بندی بود.

2 سال بعد، لگو شروع کرد با انجمن های آموزشی مشورت کردن، درباره ی اینکه چگونه مدلی برای ظاهر بسته بندی ها پیدا کنند.

و به زودی دستورالعمل های انجمن، بخش جدایی ناپذیر در هر مجموعه ساخت و ساز لگو شد.

علاوه بر این، این شرکت شروع به رابطه ی بیشتر با مشتریانش کرد و در نتیجه، این کار به آنها کمک کرد تا کیفیت مجموعه را بهبود بخشند.

لگو یکی از شرکت هایی بود که از رویکرد مشتری مداری استفاده می کرد و مشتریان مورد نیاز خود را نسبت به اسباب بازی ها، مورد بررسی قرار می داد و تنها پس از تجزیه و تحلیل عمیق، آنها شروع به توسعه محصولات جدید کردند.

چنین همکاری باعث شد اسباب بازی ها، موفقیت آمیز به فروش رسند – مجموعه های قطار لگو.

نیازی به گفتن نیست که تا اواسط دهه 60، بیش از پانصد نفر در کارخانه اصلی لگو کار می کردند. بعلاوه ، این شرکت برای پیشرفت متوقف نشد.

در تاریخ 07 ژوئن 1968، لگو، پارک لگولند را باز کرد. این پارک در 59 هکتار در دانمارک ساخته شده بود. در طول فصل اول، پارک توسط 625.000 نفر بازدید شد.

لوگو مشهور LEGO در سال 1973 طراحی شده است، که امروزه برای بسیاری از مردم این سیاره شناخته شده است.

این شرکت یک برج بزرگ 13.10 متر از آجر LEGO ساخته است.باور نکردنی است. درسته؟ اما فکر نمی کنم که این بالاترین برج بوده باشه. هرگز! در اواخر دهه 90 یک برج دیگر آجر LEGO در مسکو ساخته شد و ارتفاع آن به 24.88 متر رسید.

در دهه 1990، کیت های LEGO تقاضای زیادی در سراسر جهان داشتند. و البته، بازار فروش لگو بدون تقلب، نبود.(مانند اتکو) با این حال، اسباب بازی های اتکو متفاوت از مجموعه های اصلی LEGO بود و دارای کیفیت پایین تر بودند.

رکود و رشد

در سال 2003 شرکت تحت بحران طولانی بود. اسباب بازی ها به دلیل زیاد شدن بازی های کامپیوتری درخواست خود را از دست داد.

مدیر عامل جدید جورجن ویگ Knudstorp، با استراتژی کاملا متمرکز این شرکت، سالانه 19 میلیارد آجر به کشورهای ارزان قیمت فرستاد. و یک شاخه از نرم افزار طراحی دیجیتال و بازی های تعاملی مانند بازی جنگ ستارگان برای اینترنت یا بازی آنلاین ماموریت مریخ برای کامپیوتر، را راه اندازی کرد.

Jørgen Vig Knudstorp, LEGO CEO

دیگر بازی آنلاین Lego Universe که در سال 2010 عرضه شد، کار گروهی را تشویق می کند و به بازیکنان اجازه می دهد تا بسته های مجازی خود را بر اساس طرح های ساختاری طراحی کنند.

Knudstorp گفت: “ما در مجموع، چیزهای بیشتری نسبت به مجموعه ای از آجر و یک جعبه هستیم.” ” این بخاطر افراد امروزی است که ایده های جدیدی را اجرا می کنیم.

به همین دلیل است که LEGO تغییری چشمگیر داشته است، از 300 میلیون دلار در سال 2004 به درآمد 280 میلیون دلار در سال 2007 رسیده است.

در پایان، ما امیدواریم که شما از زندگینامه اوله کرک کریستیانسن و تاریخ شگفت انگیز شرکت LEGO لذت برده باشید و باعث شود شما برای اکتشافات و اختراعات جدید الهام بگیرید.

منبع: www./https://astrumpeople.com/ole-kirk-christiansen-biography

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

قدرتمند ترین کلمات در تبلیغاتco-branding جذاب در تبلیغات